Digitaalinen yleismallinen työntömitta DIGI ULISSE I/E 500 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Digitaalinen yleismallinen työntömitta, jossa vaihdettavat mittauskärjet erilaisia sisä- ja ulkomittoja varten.
Toimitussisältö
Työntömitta, mukaan lukien 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032
Erikoistarvike
Datakaapeli nro 498948.
Varaosa
Paristolokeron kansi nro 417702.
Huomautus
Muut mittauslisäosat tilauksesta.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upotusta vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
Vaihdettavat mittauskärjet pallo-⌀ 3 mm ja kiristysholkki sisäkierteellä M 2,5.
Erikoistarvike
Kaikkia vaihto- ja erikoiskärkiä nro 434900–434910, joissa on M2,5-kierre, voidaan käyttää.
Rakenne
Digitaalinen yleistyöntömitta, jossa vaihdettavat mittakärjet erilaisille sisä- ja ulkomitoille.
Toimitussisältö
Työntömitta, mukaan lukien 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 498948.
Varaosa
Paristokotelon kansi nro 417702.
Huomautus
Muut mittalisäosat tilauksesta.
Tekniset tiedot
| Kaikki osat | Karkaistu |
|---|---|
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
| Materiaali | INOX |
| Tuotetyyppi | Yleismallinen työntömitta |
| Pakkaus | Kestävä kotelo |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kalibrointi | A1 |
| Varren pituus | 103 mm |
| Kalibrointi | A1 |
| Lukema | 0,01 mm |
| Virheraja | 0.03 mm |
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Mittausalue | 0–500 mm |
| Mittausalue, ulkoinen | 0 - 420 mm |
| Mittausalue, sisäinen | 42 - 500 mm |
| Pallo-⌀ mittakärki | 3 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G417700500 |
|---|---|
| EAN | 2050001780072 |