Itsetasaava ristiviivalaser GLL
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Itsetasaava ristilaserToimintoIP54: Suojaus roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suojaus sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
4 kpl paristoja nro 081561 LR6, jalusta BT150, laserkohdelevy, suojapussi, kuljetuslaukku.
Rakenne
Vihreät ristiviivat parasta mahdollista näkyvyyttä varten myös heikoissa valaistusolosuhteissa. Kumivahvistetun kotelon ja IP65-suojausluokan ansiosta laserit soveltuvat vaativaan työmaakäyttöön ja ovat erittäin kestävät. Mukava, nopea ja varma kiinnitys universaalipidikkeen LB 10 Professional avulla, jossa on erittäin vahvat magneetit. Kaksoisvirtalähde mahdollistaa saumattoman vaihdon litiumioniakun ja alkaliparistojen välillä, mikä poistaa seisokit.
Yksi vaaka- ja kaksi pystyviivaa 360° mahdollistavat monia uusia käyttökohteita sisätiloissa samanaikaiseen merkitsemiseen, kohdistamiseen ja vaaitukseen. Suuri työalue jopa 120 m vastaanottimen LER 7 Professional (lisävaruste) avulla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ristiviivalaser |
|---|---|
| Laserluokka | 2 |
| Jalustakierre | 1/4 UNC, 5/8 UNC tuumaa |
| Toimintasäde | 30 m |
| Tasausalue | ± 4° |
| Leveys | 75 mm |
| Paino | 900 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 141 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 4 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR6 |
| Virheraja | ±0,2 mm/m |
| Toimintasäde vastaanottimen kanssa | 120 m |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Pituus | 159 mm |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4684903-80 |
|---|---|
| EAN | 3165140888356 |