Laseretäisyysmittari DISTO™ X4
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Leica geosystems
- Tuotenumero
- G465550X4
- Varastotilanne
- Ei varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Iskunkestävä muovikotelo, jossa helposti käytettävä symbolinäppäimistö. Laadukas Leica-lasinen optiikka erityisen lämpöä kestävässä ja vakaassa magnesiumkotelossa. Valaistu ja kääntyvä värinäyttö takaa optimaalisen luettavuuden. Power Range Technology™ mittauksiin jopa 150 m ilman heijastinta. Laserluokka 2 ISO 16331-1 -standardin mukaan, testattu.
Toimitussisältö
Suojakotelo ja suojapussi.
Huomautus
Tiedonsiirto Bluetooth® Smartin kautta; myös älypuhelimiin Leica 'DISTO™ Plan' -sovelluksella (Android versiosta 4.3 alkaen, Apple iPhone 4s:stä alkaen). Luo luonnoksia helposti.
Rakenne
Sisäänrakennettu 360° kallistusmittari näyttää kohteen kaltevuuden, kun asetat laitteen sen päälle, mikä mahdollistaa epäsuoran korkeuden mittauksen. Monitoiminen päätekappale kulmamittauksiin. Roiskevesisuojattu ja pölytiivis kumitiivisteen ansiosta. Tiivistetty, pestävä näppäimistö. Tukeva etukumisuojus suojaa optiikkaa ja vaimentaa myös pienissä pudotuksissa.
Mukana digitaalinen tähtäin (4x zoom) mittauksiin pitkiltä etäisyyksiltä tai auringonpaisteessa.
Toiminto
IP65: suojaus vesisuihkua vastaan kaikista suunnista ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
Sisältää 2× pariston nro 081561, koko LR6.
Rakenne
Iskunkestävä muovikotelo, jossa helppokäyttöinen symbolinäppäimistö. Korkealaatuinen Leica-lasinen optiikka erityisen lämpötilankestävässä ja tukevassa magnesiumkotelossa. Valaistu ja kääntyvä värinäyttö takaa optimaalisen luettavuuden. Laserluokka 2, tarkastettu ISO 16331-1:n mukaan.
Toimitussisältö
Suojakotelo ja suojapussi.
Huomautus
Tiedonsiirto Bluetooth® Smartin kautta; myös älypuhelimiin Leica 'DISTO™ Plan' -sovelluksella (Android versiosta 8.1 alkaen, Apple iOS 16.2 alkaen). Luo luonnoksia helposti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Etäisyysmittari |
|---|---|
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Laserluokka IEC 825-1:n mukaan | 2 |
| Mittatarkkuus | ±1,0 mm |
| Toimintasäde | 150 m |
| Epäsuora mittaus (Pythagoras) | kyllä |
| Yhteenlasku/vähennyslasku | kyllä |
| Minimi-/maksimimittaus | kyllä |
| Pinta- ja tilavuuslaskenta | kyllä |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Leveys | 56 mm |
| Pituus | 132 mm |
| Paino | 184 g |
| Energiansyöttö | 081561 LR6 |
| Korkeus | 29 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR6 |
| Viimeisimmät mittaukset tallennetaan | kyllä |
| Monitoimipäätykappale | kyllä |
| Datalähtö | Bluetooth-liitäntä |
| Kallistusanturi | 360 astetta |
| Jalustakierre | 1/4 UNC tuumaa |
| Digitaalinen tähtäin zoomilla | 4x |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G465550X4 |
|---|---|
| EAN | 7640110697870 |