Laseretäisyysmittari DISTO™ D5
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Leica geosystems
- Tuotenumero
- G465550D5
- Varastotilanne
- 15kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Iskunkestävä muovikotelo, jossa on helppokäyttöinen symbolinäppäimistö. Korkealaatuinen Leica-lasioptiikka erityisen lämpötilankestävässä ja tukevassa magnesiumkotelossa. Valaistu ja kääntyvä värinäyttö takaa optimaalisen luettavuuden. Laserluokka 2, tarkastettu ISO 16331-1:n mukaisesti.
Toimitussisältö
Suojakotelo ja suojapussi.
Huomautus
Tiedonsiirto Bluetooth® Smartin kautta; myös älypuhelimiin Leica 'DISTO™ Plan' -sovelluksella (Android versiosta 8.1 alkaen, Apple iOS 16.2:sta alkaen). Luo luonnoksia helposti.
Rakenne
Tehokas etäisyysmittari, jossa on sisäänrakennettu etsinkamera helppoa kohdistusta varten pitkiltä etäisyyksiltä tai ulkona. Patentoitu eleohjaus 2,4 tuuman värinäytöllä, XL-päätykappale.
Toiminto
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
USB-C-kaapeli ja sisäänrakennettu litiumioniakku.
Rakenne
Iskunkestävä muovikotelo, jossa helppokäyttöinen symbolinäppäimistö. Korkealaatuinen Leica-lasinen optiikka erityisen lämpötilankestävässä ja tukevassa magnesiumkotelossa. Valaistu ja kääntyvä värinäyttö takaa optimaalisen luettavuuden. Laserluokka 2, tarkastettu ISO 16331-1:n mukaan.
Toimitussisältö
Suojakotelo ja suojapussi.
Huomautus
Tiedonsiirto Bluetooth® Smartin kautta; myös älypuhelimiin Leica 'DISTO™ Plan' -sovelluksella (Android versiosta 8.1 alkaen, Apple iOS 16.2 alkaen). Luo luonnoksia helposti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Etäisyysmittari |
|---|---|
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Laserluokka IEC 825-1:n mukaan | 2 |
| Mittatarkkuus | ±1,0 mm |
| Toimintasäde | 200 m |
| Epäsuora mittaus (Pythagoras) | kyllä |
| Yhteenlasku/vähennyslasku | kyllä |
| Minimi-/maksimimittaus | kyllä |
| Pinta- ja tilavuuslaskenta | kyllä |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Leveys | 60 mm |
| Pituus | 144 mm |
| Paino | 180 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 24 mm |
| Viimeisimmät mittaukset tallennetaan | kyllä |
| Monitoimipäätykappale | kyllä |
| Sarja | DISTO™ |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä |
| Kallistusanturi | 360 astetta |
| Jalustakierre | 1/4 UNC tuumaa |
| Digitaalinen tähtäin zoomilla | 4-kertainen |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G465550D5 |
|---|---|
| EAN | 7640180531241 |