Laseretäisyysmittari DISTO™ X4set
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Iskunkestävä muovikotelo, jossa on helppokäyttöinen symbolinäppäimistö. Korkealaatuinen Leica-lasioptiikka erityisen lämpötilankestävässä ja tukevassa magnesiumkotelossa. Valaistu ja kääntyvä värinäyttö takaa optimaalisen luettavuuden. Power Range Technology™ mittauksiin jopa 150 m ilman maalitaulua. Laserluokka 2, tarkastettu ISO 16331-1:n mukaisesti.
Toimitussisältö
Suojakotelo ja suojapussi.
Huomautus
Tiedonsiirto Bluetooth® Smartin kautta; myös älypuhelimiin Leica 'DISTO™ Plan' -sovelluksella (Android versiosta 4.3 alkaen, Apple iPhone 4s:stä alkaen). Luo luonnoksia helposti.
Rakenne
Sisäänrakennettu 360° kallistusmittari näyttää kohteen kallistuksen, kun asetat laitteen sitä vasten, mikä mahdollistaa epäsuoran korkeuden mittauksen. Monitoimipäätykappale mittaamiseen nurkista. Roiskevedenpitävä ja pölytiivis kumitiivisteen ansiosta. Tiivistetty, pestävä näppäimistö. Tukeva etukumisuojus suojaa optiikkaa ja vaimentaa myös lievissä pudotuksissa.
Digitaalisella etsinkameralla (4x zoom) mittauksiin pitkillä etäisyyksillä tai auringonpaisteessa.
Tilamittaus P2P-tekniikalla. Myös vaikeapääsyisistä pisteistä. DISTO™ Plan -sovellusta käytettäessä mitoitettuja piirustuksia voidaan viedä CAD-tiedostoina.
Toiminto
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
Sis. 2× paristo nro 081561, koko LR6.
Sis. jalusta-adapteri DST360, jalusta TRI120 ja laukku.
Rakenne
Iskunkestävä muovikotelo, jossa helppokäyttöinen symbolinäppäimistö. Korkealaatuinen Leica-lasinen optiikka erityisen lämpötilankestävässä ja tukevassa magnesiumkotelossa. Valaistu ja kääntyvä värinäyttö takaa optimaalisen luettavuuden. Laserluokka 2, tarkastettu ISO 16331-1:n mukaan.
Toimitussisältö
Suojakotelo ja suojapussi.
Huomautus
Tiedonsiirto Bluetooth® Smartin kautta; myös älypuhelimiin Leica 'DISTO™ Plan' -sovelluksella (Android versiosta 8.1 alkaen, Apple iOS 16.2 alkaen). Luo luonnoksia helposti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Etäisyysmittari |
|---|---|
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Laserluokka IEC 825-1:n mukaan | 2 |
| Mittatarkkuus | ±1,0 mm |
| Toimintasäde | 150 m |
| Epäsuora mittaus (Pythagoras) | kyllä |
| Yhteenlasku/vähennyslasku | kyllä |
| Minimi-/maksimimittaus | kyllä |
| Pinta- ja tilavuuslaskenta | kyllä |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Leveys | 56 mm |
| Pituus | 132 mm |
| Paino | 184 g |
| Energiansyöttö | 081561 LR6 |
| Korkeus | 29 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR6 |
| Viimeisimmät mittaukset tallennetaan | kyllä |
| Monitoimipäätykappale | kyllä |
| Datalähtö | Bluetooth-liitäntä |
| Kallistusanturi | 360 astetta |
| Jalustakierre | 1/4 UNC tuumaa |
| Digitaalinen tähtäin zoomilla | 4x |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G465550X4SET |
|---|---|
| EAN | 2050001951458 |