Laseretäisyysmittari DISTO™
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Iskunkestävä muovikotelo, jossa on helppokäyttöinen symbolinäppäimistö. Korkealaatuinen Leica-lasioptiikka erityisen lämpötilankestävässä ja tukevassa magnesiumkotelossa. Valaistu ja kääntyvä värinäyttö takaa optimaalisen luettavuuden. Laserluokka 2, tarkastettu ISO 16331-1:n mukaisesti.
Toimitussisältö
Suojakotelo ja suojapussi.
Huomautus
Tiedonsiirto Bluetooth® Smartin kautta; myös älypuhelimiin Leica 'DISTO™ Plan' -sovelluksella (Android versiosta 8.1 alkaen, Apple iOS 16.2:sta alkaen). Luo luonnoksia helposti.
Rakenne
Sisäänrakennettu 360° kallistusanturi näyttää kohteen kallistuksen suoraan, kun kotelo asetetaan sitä vasten, ja mahdollistaa epäsuoran korkeuden mittauksen. Monitoimipäätykappale mittaamiseen nurkista. Tukeva etukumisuojus suojaa optiikkaa ja vaimentaa myös lievän pudotuksen.
Toiminto
IP65: Suoja suihkuvedeltä kaikista suunnista ja suoja pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
Sis. 2× paristo nro 081561, koko LR6.
Rakenne
Iskunkestävä muovikotelo, jossa helppokäyttöinen symbolinäppäimistö. Korkealaatuinen Leica-lasinen optiikka erityisen lämpötilankestävässä ja tukevassa magnesiumkotelossa. Valaistu ja kääntyvä värinäyttö takaa optimaalisen luettavuuden. Laserluokka 2, tarkastettu ISO 16331-1:n mukaan.
Toimitussisältö
Suojakotelo ja suojapussi.
Huomautus
Tiedonsiirto Bluetooth® Smartin kautta; myös älypuhelimiin Leica 'DISTO™ Plan' -sovelluksella (Android versiosta 8.1 alkaen, Apple iOS 16.2 alkaen). Luo luonnoksia helposti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Etäisyysmittari |
|---|---|
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Laserluokka IEC 825-1:n mukaan | 2 |
| Mittatarkkuus | ±1,0 mm |
| Toimintasäde | 150 m |
| Epäsuora mittaus (Pythagoras) | kyllä |
| Yhteenlasku/vähennyslasku | kyllä |
| Minimi-/maksimimittaus | kyllä |
| Pinta- ja tilavuuslaskenta | kyllä |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Leveys | 56 mm |
| Pituus | 132 mm |
| Paino | 184 g |
| Energiansyöttö | 081561 LR6 |
| Korkeus | 29 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR6 |
| Viimeisimmät mittaukset tallennetaan | kyllä |
| Monitoimipäätykappale | kyllä |
| Sarja | DISTO™ |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä; Bluetooth®-liitäntä |
| Kallistusanturi | 360 astetta |
| Jalustakierre | 1/4 UNC tuumaa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 465550 |
|---|---|
| EAN | 7640110697047 |