Eristysvastusmittari IT101
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Eristyskestävyyden mittauslaite eristys- ja alaohmimittauksiin sähköisissä laitteissa, johdoissa, moottoreissa ja generaattoreissa.
Toiminto
Vuoto, polarisaatioindeksi (PI), absorptiotaso (DAR), automaattinen purkutoiminto, mittajohtojen nollasäätö.
Käyttö
Mittaukset: mm. alaohmi, eristyskestävyys (testijännite: 50 V, 100 V, 250 V, 500 V, 1000 V) ja vuotovirran mittaus, 200 mA:n tarkistusvirran vastus suojajohdinliitosten, polarisaatioindeksin, dielektrisen absorption, jännitteen, vastuksen tarkistukseen.
Erityisominaisuudet: Raja-arvot ISO-mittaukseen valittavissa, vihreä LED = tarkistus läpäisty, punainen LED = testi-/vierasjännite, kytkimellä varustettu testikärki mittauksen käynnistämiseen, sisäinen muisti 100 mittausarvolle/mittaustoiminto, kapasitiivisten jännitteiden automaattinen purkautuminen, mittajohtojen nollatasaus, lukitustoiminto.
Toimituksen sisältö
Sisältää laukun, mittausjohdot, krokotiilikiinnittimet, kytkettävät koestuskärjet, kuminen suojakehyksen, 4 paristoa nro 081561 koko LR6.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I11 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Vastusmittari |
| Ylijänniteluokka | CAT IV 600 V |
| Näyttöalue | 4000 |
| Resistanssi | 0,01 Ω – 40 kΩ |
| Eristysresistanssi | 50 kΩ – 20 GΩ |
| Pieni resistanssi | 0.01 - 40 Ω |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS (AC/DC) |
| Paino | 630 g |
| Valmistajan merkintä | IT 101 |
| Energiansyöttö | 4× 081561 LR6 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 4 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR6 |
| Leveys | 95 mm |
| Pituus | 207 mm |
| Korkeus | 52 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473420IT101 |
|---|---|
| EAN | 4014651440333 |