Digitaaliset virtapihdit CMP2
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
IEC / EN 061010-1 (DIN VDE 0411-1).
Malli
Tukeva ja ergonominen muovikotelo, jossa on valaistu LC-näyttö. Turvallinen vaihto- ja tasavirran mittaus virtapiiriä avaamatta. Mittaus- ja maksimiarvon lukeminen; suhteellinen mittaus.
Käyttö
Digitaaliset huoltomittauslaitteet ovat monikäyttöisiä. Ne ovat hyvin turvallisia käyttää, ja niissä on lisätoimintoja.
Toimituksen sisältö
Sisältää paristot, mittausjohdot, pienen suojalaukun ja käyttöohjeen.
Käyttö
Korkein resoluutio 10 mA AC 40 A:n mittausalueella. Integroitu volttianturi (NCV) ilmoittaa koskettamatta vaihejännitteet ja kaapelikatkokset johdoissa (optisesti/akustisesti). Päällekytkentävirran mittaus (INRUSH), alipäästösuodatin (LPF), ZERO-toiminto.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pihtiampeerimittari |
| Pihdin enimmäisavautuma | 23 mm |
| Muistitoiminto | HOLD; HOLD; HOLD |
| Ylijänniteluokka | CAT III 600 V; CAT III 600 V; CAT III 600 V |
| Näyttöalue | 4200 |
| Vaihtovirta AC | 10 mA − 400 A |
| Perustarkkuus | 2 % |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS |
| Energiansyöttö | 2× 081561 LR3 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
| Tasavirta dc | 10 mA − 400 A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473305CMP2 |
|---|---|
| EAN | 4014651446793 |