Digitaaliset virtapihdit CM9-1
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
IEC / EN 061010-1 (DIN VDE 0411-1).
Malli
Tukeva ja ergonominen muovikotelo, jossa on valaistu LC-näyttö. Turvallinen vaihto- ja tasavirran mittaus virtapiiriä avaamatta. Mittaus- ja maksimiarvon lukeminen; suhteellinen mittaus.
Käyttö
Digitaaliset huoltomittauslaitteet ovat monikäyttöisiä. Ne ovat hyvin turvallisia käyttää, ja niissä on lisätoimintoja.
Toimituksen sisältö
Sisältää paristot, mittausjohdot, pienen suojalaukun ja käyttöohjeen.
Käyttö
Vuotovirtapihdit CM9-1 ovat ihanteelliset sähkölaitteiden, koneiden ja laitteistojen vianetsintään. Eristysvirheet ja luvattoman korkeat vuotovirrat voidaan paikantaa ajoissa ja siten vähentää häiriöaikoja. Toisin kuin eristysvastusmittauksessa mittaus tehdään laitteiston/laitteen käydessä, eikä sillä ole negatiivisia vaikutuksia herkkiin osiin. Suoja ulkoisia magneettikenttiä vastaan, suodatinkytkentä vaimentamaan signaaleja rajataajuuden yläpuolella, alipäästösuodatin.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | I4 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pihtiampeerimittari |
| Pihdin enimmäisavautuma | 23 mm |
| Muistitoiminto | HOLD; PEAK; ZERO; HOLD; PEAK; ZERO; HOLD; PEAK; ZERO |
| Ylijänniteluokka | CAT II 600 V; CAT IV 300 V; CAT II 600 V; CAT IV 300 V; CAT II 600 V; CAT IV 300 V |
| Näyttöalue | 6000 |
| Vaihtovirta AC | 10 µA – 60 A |
| Vaihtojännite AC | 10 mV – 600 V |
| Perustarkkuus | 1 % |
| Resistanssi | 0,1 Ω – 600 kΩ |
| Tasajännite DC | 10 mV – 600 V |
| Akustinen jatkuvuustesti | 0 – 45 Ω |
| Mittausmenetelmä | TRUE RMS (AC) |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081561 LR3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473305CM9-1 |
|---|---|
| EAN | 4014651446823 |