Pistorasiatesteri SDT1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Suko-pistorasioiden oikean liitännän nopea ja helppo tarkastus. Johdotusvirheet, kuten puuttuvat PE-, N- ja L-johtimet sekä L- ja PE-johtimien väärät paikat näytetään selkeästi 3 LED-valolla. Helposti ymmärrettävä tilataulukko tiedottaa oikeasta liitännästä (OK, vihreä) ja suko-pistorasiassa esiintyneen virheen tyypistä (punainen).
- Aktiivinen PE-testi kosketuselektrodilla, ja LC-näyttö varoittaa vaarallisesta kosketusjännitteestä (>50 V) suojajohtimen liitännässä (PE).
- Tarkastuspainike 30 mA FI/ECD-suojakytkimen aktivointiin.
- Selkeä näyttö LED-valoilla ja LC-näytössä.
Käyttö
Pistorasiatesti, 30 mA FI/RCD-suojakytkimen tarkastus.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jatkuvuus- ja johdintesteri |
|---|---|
| Valmistajan merkintä | SDT 1 |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Liitännän toteutus | SCHUKO®-maadoitettu pistorasia |
| Pistoketyyppi | F |
| Syvyys | 80 mm |
| Leveys | 72 mm |
| Pituus | 78 mm |
| Paino | 70 g |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473275SDT1 |
|---|---|
| EAN | 4014651200531 |