Jännitteentarkistustaltta DUSPOL® ANALOG
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Käyttö
Ammattimaiseen, moniportaiseen jännitteen ja napaisuuden tarkistukseen, kuormituksen takaisinkytkentä (30 mA FI-kytkimen laukaisu painonapilla). Hyväksytty jännitteen mittaukseen laitteissa, joiden jännite on enintään 1000 V. Soveltuu käytettäväksi sähkötekniikassa, teollisuudessa, kunnossapidossa, huoltotehtävissä (vian etsintä), aurinko- / tuulivoimalaitoksissa ja hybridiajoneuvotekniikassa.
Standardi
DIN EN 61243-3, VDE 0682-401:2015
Malli
Kaksinapainen jännitteentarkistin, VDE-merkitty. Iskunkestävä, pöly- ja suihkuvesisuojattu kotelo, jossa kumipäällysteiset tarttumapinnat.
Toiminto
IP65: Suojaus kaikista suunnista tulevalta vesisuihkulta ja pölyn sisääntunkeutumiselta (pölytiivis) ja täydellinen kosketussuojaus.
Käyttö
Ammattimaiseen, moniportaiseen jännitteen ja napaisuuden tarkistukseen, kuormituksen takaisinkytkentä (30 mA FI-kytkimen laukaisu painonapilla). Hyväksytty jännitteen mittaukseen laitteissa, joiden jännite on enintään 1000 V. Sopii aurinkosähkö- ja tuulivoimaloihin ja hybridiajoneuvotekniikkaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jännitekoetin |
|---|---|
| Ylijänniteluokka | CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V; CAT III 1000 V; CAT IV 600 V |
| Indikointialue ac | 12 - 1000 V |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Kalibrointi | I1 |
| Vaihejärjestyksen testaus | LCD |
| Näyttöalue dc | 12 - 1000 V |
| Napaisuuden testaus | LED |
| Tärinähälytys | kyllä |
| Vaihekoestus | LCD |
| Sähköeristys | VDE 1000 V |
| Valmistajan merkintä | ANALOGINEN |
| Näyttö | käämikäämi (taustavalaistu) / LED |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G473105ANALOG |
|---|---|
| EAN | 4014651502611 |