PocketSense 70
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Puristusvoimamittari puristusvoiman luotettavaan, langattomaan tarkistamiseen.
Etu
- Kiinnitysvoiman näyttö suoraan näytössä ja päätelaitteissa.
- Energiatehokas valmiustilan ja akun jopa kuuden kuukauden keston ansiosta kaksivuorokäytössä.
- Kompakti rakenne.
- Alumiiniseoksesta valmistettu kotelo.
Käyttö
Täydellinen ruuvipenkkien säännölliseen tarkastukseen. Soveltuu kaikkiin ruuvipenkkeihin, joiden kiinnitysleveys on vähintään 61 mm ja puristusvoimat 2,5–70 kN.
Toimituksen sisältö
- Sisältää laukun säilytystä varten.
- 2 × paristo 1/2 AA (LS14250, 3,6V.
- 1 × Torx-avain T10.
- 1 × pikaopas.
Ohje
Puristusvoimamittarin molempien mittauspintojen on oltava koko pinnaltaan kiinnitettyinä ruuvipenkkiin. Leuan vähimmäiskorkeus n. 38 mm.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Voimamittari |
|---|---|
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Leveys | 56 mm |
| Pituus | 92 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 55 mm |
| Suurin koetusvoima | 70000 N |
| Jänneväli | 61 mm |
| Sovellusliitäntä | HCT |
| Nimellisjännite | 3.6 V |
| Sarja | HCT |
| Paino | 0.65 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G35877770 |
|---|---|
| EAN | 4250364404341 |