FMI-S10 Digitaalinen voimamittari (Solar) 100 N
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Kestävät dynamometrit, kätevä alumiinipainevalukotelo, paine- ja vetovoimien mittaus 0,001 - 2500 N.
- Ylikuormitussuoja 500 prosenttiin saakka ja suojattu mittausakseli.
- Asennuskierre lisäkahvoille.
- Ohjaintapit varmistavat kohdistuksen testipenkkeihin.
- Aina käyttövalmis, itsenäisenä virtalähteenä aurinkokennojärjestelmä.
Käyttö
Paine- ja vetovoimien mittaus laadunvalvonnassa ja tuotannossa. Voidaan käyttää kannettavana mobiililaitteena myös ulkotiloissa ja testipenkeissä tai -laitteissa. Kotelon integroidut kiinnityskierteet mahdollistavat sijoituksen testialustoihin tai lisäkahvojen asennuksen.
Toimituksen sisältö
Voimamittari suojakotelossa, ruuvattavat lisävarusteet (tasapää, urapää, kartio, koukku) ja pikaohjeen.
Toiminto
IP40: Suojaus vierasosien ⌀ > 1 mm, sisääntunkeutumista vastaan, mutta työkalut ja langat tulisi silti pitää loitolla, ja suojaus vedeltä puuttuu.
Tekniset tiedot
| Mittausalue | 100 N |
|---|---|
| Virheraja | ±0,3 maksimiarvo (±1 numeromerkki) % |
| Resoluutio | 0.1 N |
| IP-suojausluokka | IP 40 |
| Leveys | 82 mm |
| Pituus | 150 mm |
| Energiansyöttö | aurinkokäyttöinen |
| Korkeus | 29 mm |
| Liitäntäkierre | M6 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G478980100 |
|---|---|
| EAN | 4260244680369 |