FMI-B30 Digitaalinen tarkkuusvoimamittari (USB) 2500 N
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Kestävät dynamometrit, kätevä alumiinipainevalukotelo, paine- ja vetovoimien mittaus 0,001 - 2500 N.
- Ylikuormitussuoja 500 prosenttiin saakka ja suojattu mittausakseli.
- Asennuskierre lisäkahvoille.
- Ohjaintapit varmistavat kohdistuksen testipenkkeihin.
- Suuri mittausala tarkkoihin huippuarvomittauksiin murtumis- ja repeytymisvoimien mittausta varten.
- Mittausarvojen tallennus tilastollisten ja raja-arvojen valvonnalla.
- USB-liitäntä tietojen siirtämiseksi tietokoneelle.
Etu
Käyttöaika jopa 150 h ilman verkkovirtaa uudelleen ladattavalla LiPo-akulla.
Ohjelmisto mittaustietojen arvioimiseksi MsExcelissä. COM-Bridge-ohjelmisto mahdollistaa suoran tiedonsiirron mittalaitteesta Windows-PC-tietokoneelle.
Käyttö
Paine- ja vetovoimien mittaus laadunvalvonnassa ja tuotannossa. Voidaan käyttää kannettavana mobiililaitteena myös ulkotiloissa ja testipenkeissä tai -laitteissa. Kotelon integroidut kiinnityskierteet mahdollistavat sijoituksen testialustoihin tai lisäkahvojen asennuksen.
Toimituksen sisältö
Voimamittari suojakotelossa, ruuvattavat lisävarusteet (tasapää, urapää, kartio, koukku) ja pikaohjeen.
FMI-Connect -ohjelmisto.
Toiminto
IP65: Suojaus kaikista suunnista tulevalta vesisuihkulta ja pölyn sisääntunkeutumiselta (pölytiivis) ja täydellinen kosketussuojaus.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Dynamometri |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Mittausalue | 2500 N |
| Resoluutio | 1 N |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Leveys | 82 mm |
| Pituus | 150 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 29 mm |
| Liitäntäkierre | M10 |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4789852500 |
|---|---|
| EAN | 4260244680871 |