FMI-B20 Digitaalinen huippuvoimamittari 1000 N
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Kestävät dynamometrit, kätevä alumiinipainevalukotelo, paine- ja vetovoimien mittaus 0,001 - 2500 N.
- Ylikuormitussuoja 500 prosenttiin saakka ja suojattu mittausakseli.
- Asennuskierre lisäkahvoille.
- Ohjaintapit varmistavat kohdistuksen testipenkkeihin.
- Suuri mittausala tarkkoihin huippuarvomittauksiin murtumis- ja repeytymisvoimien mittausta varten.
Etu
Käyttöaika jopa 150 h ilman verkkovirtaa uudelleen ladattavalla LiPo-akulla.
Käyttö
Paine- ja vetovoimien mittaus laadunvalvonnassa ja tuotannossa. Voidaan käyttää kannettavana mobiililaitteena myös ulkotiloissa ja testipenkeissä tai -laitteissa. Kotelon integroidut kiinnityskierteet mahdollistavat sijoituksen testialustoihin tai lisäkahvojen asennuksen.
Toimituksen sisältö
Voimamittari suojakotelossa, ruuvattavat lisävarusteet (tasapää, urapää, kartio, koukku) ja pikaohjeen.
Toiminto
IP65: Suojaus kaikista suunnista tulevalta vesisuihkulta ja pölyn sisääntunkeutumiselta (pölytiivis) ja täydellinen kosketussuojaus.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
| Tuotetyyppi | Dynamometri |
| Mittausalue | 1000 N |
| Virheraja | ±0,2 maksimiarvo (±1 numeromerkki) % |
| Resoluutio | 0.2 N |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Leveys | 82 mm |
| Pituus | 150 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 29 mm |
| Liitäntäkierre | M6 |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4789831000 |
|---|---|
| EAN | 4260244680574 |