Kannettava pituusmittari T10 T10
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Tesa technology
- Tuotenumero
- G434716T10
- Varastotilanne
- 19kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Kestävä kannettava näyttöyksikkö, jossa on asteikko- ja numeromerkinnät induktiiviselle mittausanturisarjalle. Selkeä ja virheetön luenta erittäin yksityiskohtaisen asteikon ansiosta. 5 eri zoomaustilaa. Erittäin pitkä käyttöaika, yli 300 tuntia. Optimaalinen käsiteltävyys ergonomisen muotoilun ja Soft-Touch-pinnan ansiosta.
Toiminto
Nollaus (offset), +A, -A, muistitoiminto, Max, Min, Max-Min, mittaus raja-arvoilla, datatulostus, ASCII-komennot. Ihanteellinen paikallaan tapahtuvaan ja liikkuvaan käyttöön verstaassa ja tuotannossa.
Käyttötiedot
Näyttöyksikkö TESA:n induktiiviselle mittakärjelle.
Toimitussisältö
Sisältää 4 kpl paristoja nro 081561, koko LR6.
Erikoislisävarusteet
Kaukosäädin nro 498916 (lähetin), datakaapeli nro 498918, ohjelmisto nro 498925; 498926.
Toiminto
IP63: Suoja roiskuvalta vedeltä enintään 60° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Kestävä kannettava näyttöyksikkö, jossa on asteikko- ja numeromerkinnät induktiiviselle mittausanturisarjalle. Selkeä ja virheetön luenta erittäin yksityiskohtaisen asteikon ansiosta. 5 erilaista zoomaustilaa. Erittäin pitkä käyttöaika, yli 300 tuntia. Optimaalinen käsiteltävyys ergonomisen muotoilun ja Soft-Touch-pinnan ansiosta.
Toiminto
Nollaus (offset), +A, -A, muistitoiminto, maks., min., maks.-min., mittaus raja-arvoilla, tietojen tulostus, ASCII-komennot. Ihanteellinen kiinteään ja liikkuvaan käyttöön verstaassa ja tuotannossa.
Käyttötiedot
TESA:n induktiivisen mittakärjen näyttöyksikkö.
Toimitussisältö
Sisältää 4 kpl paristoja nro 081561, koko LR6.
Erikoislisävarusteet
Kauko-ohjain nro 498916 (lähetin), datakaapeli nro 498918, ohjelmisto nro 498925; 498926.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Näyttöyksikkö |
|---|---|
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Mittausalue | ±5 – ±5000 µm |
| Maksimiresoluutio | 0.1 µm |
| Säädettävä asteikkojako | 0,2 / 1 / 2 / 10 / 20 / 100 / 200 µm |
| Leveys | 100 mm |
| Pituus | 170 mm |
| Paino | 0.5 kg |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen |
| Korkeus | 38 mm |
| Numeronäytön virheraja | 0.1 % |
| Induktiivisten antureiden liitäntöjen lukumäärä | 1 |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G434716T10 |
|---|---|
| EAN | 7630041114775 |