Vickers-kovuusmittari 455
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
ISO 6507/ASTM E384, E92; ISO 4545/ASTM E92; ISO 6506/ASTM E10.
Rakenne
Koekuorma valitaan ohjauspaneelista, testaus tapahtuu automaattisesti.
Kovuuden laskenta tehdään elektronisen mittausmikroskoopin avulla. 4 objektiivia, jopa 600-kertainen suurennus. Modulaarinen rakenne mahdollistaa jälkiasennuslaajennuksen aina täysautomaattiseen järjestelmään asti. Täysautomaattinen revolveripää jopa 6 paikalle (4 objektiivia ja 2 tunkeutujakappaletta).
Toimitussisältö
Käyttövalmis perusvarustus: timanttipyramidi 136 mukaan lukien ASTM. ISO-testisertifikaatti ja kuljetuspakkaus.
Objektiivit 10× ja 20×, tasopöytä ⌀ 60 mm.
Huomautus
Toimitus laskutetaan erikseen. Ota yhteyttä mittausteknikkoosi tarvittavien kuormatasojen ja menettelyjen kalibroimiseksi. Testikuormasta ja odotetusta kovuudesta riippuen voidaan tarvita lisäobjektiiveja. Saatavana pyynnöstä versio integroidulla PC:llä ja lisävarusteilla.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kovuusmittari |
| Integroitu elektroninen mittamikroskooppi | kyllä |
| Suurennus enintään (kertaa) | 600 |
| Objektiivien määrä | 4 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Leveys | 323 mm |
| Pituus | 544 mm |
| Paino | 80 kg |
| Korkeus | 733 mm |
| Testausmenettely | Vickers-makro / Knoop |
| Pääkuorman koekuorma | 0.2 - 31.25 kg |
| Suurin koestuskorkeus | 210 mm |
| Suurin koeleveys | 170 mm |
| Datalähtö | USB |
| Näyttö | 6,5 tuuman HD-värikosketusnäyttö |
| Lukema | 0.1 HV |
| Kovuusarvon näyttö | 5 numeroa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G495083455 |
|---|---|
| EAN | 2050001957283 |