Rockwell-kovuudenmittauslaite FENIX
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tarkka Rockwell-kovuusmittari. Jäykkä koneen runko, soveltuu myös vaativiin konepajaolosuhteisiin.
Toimitussisältö
HRC-kovuusvertailulevy ruudukolla.
Huomautus
Toimitus veloitetaan erikseen. Ota yhteyttä asiantuntijaasi tarvittavien kuormitusportaiden ja menettelyjen kalibroimiseksi. Lisävarusteita, kuten prismakiinnittimiä, saatavilla pyynnöstä.
Standardi
DIN EN ISO 6508, ASTM E-18 ja ISO 2039/1.
Rakenne
Suuri 6,5 tuuman teollisuusvärikosketusnäyttö. Helppotajuinen käyttöliittymä, jossa sisäiset ja ulkoiset datan tallennusvaihtoehdot. Koekuorman asetus suljetussa säätöpiirissä (voima-anturi, closed loop -järjestelmä).
Toimitussisältö
Käyttövalmis perusvarustus: 120° Rockwell-kartio, tasainen tukipöytä ⌀ = 80 mm, 1/16 tuuman Rockwell-kuulapidike. Sisältää kuljetuspakkauksen.
Rakenne
Rockwell-kovuudenkoetin erittäin suurella tarkkuudella. Jäykkä koneen runko, sopii myös vaativiin pajaolosuhteisiin.
Toimitussisältö
Kovuuden vertailulevy HRC, ruudukolla.
Huomautus
Toimitus veloitetaan erikseen. Ota yhteyttä asiantuntijaasi tarvittavien kuormitusportaiden ja menettelyjen kalibroimiseksi. Lisävarusteita, kuten prismakiinnittimiä, saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
|---|---|
| Testausmenettely | Rockwell / Super-Rockwell |
| Tuotetyyppi | Kovuusmittari |
| Datalähtö | USB-2; USB-2; USB-2 |
| Energiansyöttö | 100 − 240 V / 50-60 Hz / 3 A |
| Leveys | 270 mm |
| Pituus | 580 mm |
| Paino | 115 kg |
| Korkeus | 770 mm |
| Testausmenettely | Rockwell / Super-Rockwell |
| Pääkuorman koekuorma | 15, 30, 45, 60, 100, 150 kg |
| Suurin koestuskorkeus | 240 mm |
| Suurin koeleveys | 250 mm |
| Datalähtö | USB-2; USB-2; USB-2 |
| Näyttö | 6,5 tuuman kosketusnäyttö |
| Lukema | 1 HR |
| Esikuormituksen koekuorma | 3; 10 kg |
| Rockwell-asteikot | A, B, C, D, E, F, G, H, K, L, M, P, R, S, V |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 495071 |
|---|---|
| EAN | 2050002068001 |