Rockwell-kovuuskoetin HR-210 Hr-210
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
ISO 6508-2, JIS B 7726
Rakenne
Rockwell-kovuuskoetin HR-210 helppokäyttöisellä käytöllä. Moottoroidusti tuotettu koekuorma vähentää käyttäjän vaikutusta mittaukseen. Analoginen näyttö. Kokonaiskoekuorman manuaalinen painonvaihto.
Toimitussisältö
Tasainen alasin ⌀ 64 mm, V-alasin ⌀ 40 × 30 mm, vesivaaka.
Lisävarusteet
Timantti- painainkärki sis. DAkkS-kalibrointitodistuksen nro 495092, virtakaapeli nro 495093, kovuusvertailulaatat.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyydettäessä |
|---|---|
| Testausmenettely | Rockwell |
| Tuotetyyppi | Kovuudenkoetin |
| Normi | ISO 6508-2; JIS B 7726 |
| Leveys | 680 mm |
| Pituus | 780 mm |
| Paino | 69 kg |
| Korkeus | 1010 mm |
| Testausmenettely | Rockwell |
| Pääkuorman koekuorma | 588,4 N; 980,7 N; 1471 N; 588,4 N; 980,7 N; 1471 N; 588,4 N; 980,7 N; 1471 N |
| Suurin koestuskorkeus | 180 mm |
| Suurin koeleveys | 165 mm |
| Käyttö | manuaalinen |
| Näyttö | Analoginen mittakello |
| Lukema | 0.5 HR |
| Esikuormituksen koekuorma | 98,07 N; 98,07 N; 98,07 N |
| Rockwell-asteikot | A, B, C, D, E, F, G, H, K, L, M, P, R, S, V |
| Esikuormituksen koekuorma | 98.07 N; 98.07 N; 98.07 N |
| Pääkuorman koekuorma | 588.4 N; 980.7 N; 1471 N; 588.4 N; 980.7 N; 1471 N; 588.4 N; 980.7 N; 1471 N |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G495080HR-210 |
|---|---|
| EAN | 4550501372022 |