Kannettava kovuusmittauslaite alphaDUR mini (ilman anturia)
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kannettava alphaDUR mini -UCI-kovuudenmittauslaite täyttää standardien DIN 50159-1 ja ASTM A 1038 sekä VDI/VDE-säännöstön 2616 vaatimukset. Mittausalue 10−3000 HV, korkearesoluutioinen värinäyttö, tallentaa 50 työmateriaalin kalibrointitiedot ja 100 000 mittaustietoa. HRC, HRB, HB ja vetolujuuden muunto. Tilastotoiminnot ja sisäänrakennettu litiumioniakku, jonka käyttöaika on 7 h. Mittaus tapahtuu anturilla nro 495043 − tilataan erikseen.
Toimituksen sisältö
Peruslaitteeseen kuuluu sisäinen akku, anturijohto, laturi USB-johdolla, kuljetuslaukku ja käyttöohje USB-tikulla (ilman anturia).
Erikoistarvike
Kantolaukku, ohjelmisto tarkastuslokien, tilastojen, graafisten analyysien luomiseen, USB-tiedonsiirto ja UCI-testipala ja ISO/ASTM-sertifikaatti pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kovuustesteri |
|---|---|
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Valmistajan merkintä | 12-102 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Leveys | 80 mm |
| Pituus | 135 mm |
| Paino | 320 g |
| Korkeus | 23 mm |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G495047 |
|---|---|
| EAN | 2050001957238 |