Digitaalinen kimmahdusvoimakovuusmittari 1
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Tarkkuus
±4 HL (0,5 % / 800 HL).
Malli
Lujatekoinen runko jauhemaalattua alumiinia. Analyysi standardien DIN 50156 ja ASTM A956 mukaisesti kovuuksissa Rockwell HRC ja HRB, Vickers HV, Brinell HB ja teräksen vetolujuudessa. Laitteen voi laittaa mihin asentoon tahansa (vaakasuoraan, nousevasti, laskevasti...). Sisäinen muisti >1 000 000 mittausarvolle, USB-liittymä tiedonsiirtoon USB-tikulle.
Toimituksen sisältö
Sisältää tyypin D mittauslaitteen, testipalan, USB-datakaapelin, kantolaukun, laturin ja valmistajan sertifikaatin.
Erikoistarvike
Alusrenkaat taivutetuille pinnoille, DAkkS-sertifioidut testilohkot ja tyypin DC, DL, D+15, C ja G mittauslaitteet tilattavissa erikseen.
Varaosa
Liitäntäkaapeli mittausyksikköön 495023.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kovuusmittari |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Leveys | 84 mm |
| Pituus | 154 mm |
| Paino | 430 g |
| Korkeus | 23 mm |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Testattavan kohteen minimipaino | 2,5 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4950241 |
|---|---|
| EAN | 2050002078604 |