Rockwell-kovuusmittari HAWK 250RS 250rs
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Innovatestâ
- Tuotenumero
- G495075250RS
- Varastotilanne
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Normi
DIN EN ISO 6508, ASTM E-18I, ISO 2039 ja ASTM D785.
Rakenne
HAWK 250RS tarjoaa uusinta tekniikkaa sisäpuoliseen Rockwell-kovuuden mittaukseen. Helppo käyttö, erinomainen näkyvyys työkappaleeseen. Tunkeutujan nenäpidikkeellä varustettu rakenne mahdollistaa kovuuden mittaamisen komponenttien sisältä tai ulkopinnoilta.
Käyttötiedot
Sisähalkaisija vain 22 mm. Sisäpuoliset sylinterit, putket, reiät, siipimutterit, U-muotoiset osat, mutterit, pultit, holkit, kardaaniakselit, vaihteiston osat, kaikki osat, joissa on vaikeapääsyisiä tarkastuspisteitä, tai yksinkertaiset tasomateriaalit.
Toimitussisältö
Käyttövalmis perusvarustus: tasainen tukipöytä 60 mm, Rockwell-kartio 120°, Rockwell-kuulapidike 1/16 tuumaa.
Huomautus
Toimitus ja pakkaus laskutetaan erikseen. DAkkS-kalibrointi voidaan valinnaisesti suorittaa asennuspaikalla. Lisää tarvikkeita pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Testausmenettely | Rockwell |
|---|---|
| Datalähtö | USB-2 |
| Energiansyöttö | 100–240 V / 50–60 Hz / 3 A |
| Leveys | 465 mm |
| Pituus | 600 mm |
| Paino | 120 kg |
| Korkeus | 765 mm |
| Testausmenettely | Rockwell |
| Pääkuorman koekuorma | 15, 30, 45, 60, 100, 150 kg |
| Suurin koestuskorkeus | 250 mm |
| Suurin koeleveys | 200 mm |
| Datalähtö | USB-2 |
| Näyttö | 6,5 tuuman kosketusnäyttö |
| Lukema | 1 HR |
| Esikuormituksen koekuorma | 3, 10 kg |
| Rockwell-asteikot | A, B, C, D, E, F, G, H, K, L, M, P |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G495075250RS |
|---|---|
| EAN | 2050002068018 |