Rockwell-kovuudenmittauslaite FENIX 200ar
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tarkka Rockwell-kovuusmittari. Jäykkä koneen runko, soveltuu myös vaativiin konepajaolosuhteisiin.
Toimitussisältö
HRC-kovuusvertailulevy ruudukolla.
Huomautus
Toimitus veloitetaan erikseen. Ota yhteyttä asiantuntijaasi tarvittavien kuormitusportaiden ja menettelyjen kalibroimiseksi. Lisävarusteita, kuten prismakiinnittimiä, saatavilla pyynnöstä.
Standardi
DIN EN ISO 6508 ja ASTM E-18
Rakenne
Koekuorman asetus painokuormitusjärjestelmällä. Ei tarvita virtalähdettä.
Toimitussisältö
Käyttövalmis perusvarustus: 120° Rockwell-kartio, tasainen tukipöytä ⌀ = 60 mm. Sisältää kuljetuspakkauksen.
Rakenne
Rockwell-kovuudenkoetin erittäin suurella tarkkuudella. Jäykkä koneen runko, sopii myös vaativiin pajaolosuhteisiin.
Toimitussisältö
Kovuuden vertailulevy HRC, ruudukolla.
Huomautus
Toimitus veloitetaan erikseen. Ota yhteyttä asiantuntijaasi tarvittavien kuormitusportaiden ja menettelyjen kalibroimiseksi. Lisävarusteita, kuten prismakiinnittimiä, saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
|---|---|
| Testausmenettely | Rockwell / Super-Rockwell |
| Tuotetyyppi | Kovuusmittari |
| Datalähtö | USB-2; USB-2; USB-2 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Leveys | 270 mm |
| Pituus | 550 mm |
| Paino | 122 kg |
| Korkeus | 765 mm |
| Testausmenettely | Rockwell |
| Pääkuorman koekuorma | 60, 100, 150 kg |
| Suurin koestuskorkeus | 260 mm |
| Suurin koeleveys | 150 mm |
| Näyttö | Analoginen mittakello |
| Lukema | 1 HR |
| Esikuormituksen koekuorma | 10 kg |
| Rockwell-asteikot | A, B, C, D, E, F, G, H, K, L, M, P, R, S, V |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G495071200AR |
|---|---|
| EAN | 2050001957252 |