Rockwell-kovuudenmittauslaite FENIX 200acl
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin tarkka Rockwell-kovuudenkoetin. Jäykkä koneen runko, sopii myös vaativiin konepajaolosuhteisiin.
Toimitussisältö
HRC-kovuuden vertailulevy ruudukolla.
Huomautus
Toimitus laskutetaan erikseen. Ota yhteyttä asiantuntijaasi vaadittavien kuormitusportaiden ja menetelmien kalibroimiseksi. Lisävarusteita, kuten prismakiinnittimiä, saatavana pyynnöstä.
Standardi
DIN EN ISO 6508 ja ASTM E-18
Malli
Koekuormitus suljetussa säätöpiirissä (kuormitusanturi; closed loop -järjestelmä).
Toimitussisältö
Työvalmis perusvarustus: 120° Rockwell-kartio, tasainen tukipöytä ⌀ = 60 mm. Sis. kuljetuspakkauksen.
Rakenne
Rockwell-kovuudenkoetin erittäin suurella tarkkuudella. Jäykkä koneen runko, sopii myös vaativiin pajaolosuhteisiin.
Toimitussisältö
Kovuuden vertailulevy HRC, ruudukolla.
Huomautus
Toimitus veloitetaan erikseen. Ota yhteyttä asiantuntijaasi tarvittavien kuormitusportaiden ja menettelyjen kalibroimiseksi. Lisävarusteita, kuten prismakiinnittimiä, saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
|---|---|
| Testausmenettely | Rockwell / Super-Rockwell |
| Tuotetyyppi | Kovuusmittari |
| Datalähtö | USB-2; USB-2; USB-2 |
| Energiansyöttö | 100 − 240 V / 50-60 Hz / 3 A |
| Leveys | 270 mm |
| Pituus | 555 mm |
| Paino | 104 kg |
| Korkeus | 765 mm |
| Testausmenettely | Rockwell |
| Pääkuorman koekuorma | 60, 100, 150 kg |
| Suurin koestuskorkeus | 260 mm |
| Suurin koeleveys | 150 mm |
| Näyttö | Analoginen mittakello |
| Lukema | 1 HR |
| Esikuormituksen koekuorma | 10 kg |
| Rockwell-asteikot | A, B, C, D, E, F, G, H, K, L, M, P, R, S, V |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G495071200ACL |
|---|---|
| EAN | 2050001957245 |