Mikro-Vickers-kovuudenmittauslaite 401
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
ISO 6507/ASTM E384, E92; ISO 4545/ASTM E92; ISO 6506/ASTM E10.
Rakenne
Koekuorma valitaan ohjauspaneelista, testaus tapahtuu automaattisesti.
Kovuuden laskenta tehdään elektronisen mittausmikroskoopin avulla. 4 objektiivia, jopa 600-kertainen suurennus. Modulaarinen rakenne mahdollistaa jälkikäteen laajennuksen aina täysin automaattiseksi järjestelmäksi. Täysautomaattinen revolveripää jopa 6 paikalle (4 objektiivia ja 2 paininrunkoa).
Toimitussisältö
Käyttövalmis perusvarustus: timanttipyramidi 136 mukaan lukien ASTM. ISO-testaussertifikaatti ja kuljetuspakkaus.
Manuaalinen ristipöytä, liikealue 25×25 mm, objektiivit 10x ja 50x suurennuksella.
Huomautus
Toimitus laskutetaan erikseen. Ota yhteyttä mittausteknikkoosi tarvittavien kuormitusportaitten ja menettelyjen kalibroimiseksi. Testivoimasta ja odotetusta kovuudesta riippuen voidaan tarvita lisäobjektiiveja. Versio integroidulla PC:llä ja lisävarusteilla saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyydettäessä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kovuudenkoetin |
| Integroitu elektroninen mittamikroskooppi | kyllä |
| Suurennus enintään (kertaa) | 600 |
| Objektiivien määrä | 4 |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Leveys | 323 mm |
| Pituus | 525 mm |
| Paino | 75 kg |
| Korkeus | 688 mm |
| Testausmenettely | Vickers-makro / Knoop |
| Pääkuorman koekuorma | 0.01 - 2 kg |
| Suurin koestuskorkeus | 125 mm |
| Suurin koeleveys | 170 mm |
| Datalähtö | USB |
| Näyttö | 6,5 tuuman HD-värikosketusnäyttö |
| Lukema | 0.1 HV |
| Kovuusarvon näyttö | 5 numeroa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G495081401 |
|---|---|
| EAN | 2050001957276 |