Kannettava kovuudenmittauslaite alphaDUR II (ilman anturia)
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kannettavaan UCI-tarkistuslaitteeseen alphaDUR II voidaan liittää anturit standardin DIN 50159-1 version 2008-10, standardin ASTM A 1038 ja VDI / VDE-direktiivin 2616 mukaisesti ja kimmahdusvoimaa hyödyntävät laitteet, tyyppi D standardien DIN 50156 ASTM A956 mukaisesti. Testitunkeutuma mitataan testikuormituksella. Tunnistaa automaattisesti liitettyjen anturien testauskuorman. Helppo valikko-ohjaus suurella, suuriresoluutioisella värinäytöllä. Tallentaa 50 työmateriaalin kalibrointitiedot ja jopa 500 000 mittaustietoa, jotka sisältävät päivämäärän, kellonajan, materiaalin ja mittaustuloksen. Monipuoliset tilastotoiminnot.
Käyttö
Kannettavaan käyttöön (akkukäyttö noin 8h) sekä myös nopeaan kovuuden mittaukseen tuotannossa ja tavaran tulotarkastuksessa kaikilla metallimateriaaleilla.
Toimituksen sisältö
Peruslaite, jossa sisäinen litiumioniakku, virtalähde/laturi, anturikaapeli, kuljetuslaukku. Käyttöohje USB-muistitikulla. (Mittauksessa tarvitaan myös vastaava anturi nro 495043.)
Erikoistarvike
Sondi nro 495043.
Kantolaukku, anturikahva. Erikokoiset UCI-testipalat ja ISO/ASTM-sertifikaatti tiedustelusta.
Tekniset tiedot
| Valmistajan merkintä | AD-11-102 |
|---|---|
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Leveys | 160 mm |
| Pituus | 198 mm |
| Paino | 1400 g |
| Korkeus | 78 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G495042 |
|---|---|
| EAN | 2050001659675 |