Digitaalinen kimmahdusvoimakovuusmittari dynaRock II (Leeb)
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Tarkkuus
±4 HL (0,5 % / 800 HL).
Malli
Digitaalinen kimmahdusvoimakovuusmittari (Leeb) dynaRock II.
Lujatekoinen runko eloksoitua alumiinia. Analyysi standardien DIN 50156 ja ASTM A956 mukaisesti kovuuksissa Rockwell HRC ja HRB, Vickers HV, Brinell HB ja teräksen vetolujuudessa. Laitteen voi laittaa mihin asentoon tahansa (vaakasuoraan, nousevasti, laskevasti...). Sisäinen muisti 100.000 mittausarvolle, USB-liittymä tiedonsiirtoon minitulostimelle, laskuri ja USB-tikku.
Toimituksen sisältö
Sisältää tyypin D mittauslaitteen, testipalan, USB-datakaapelin, kantolaukun, laturin ja valmistajan sertifikaatin.
Erikoistarvike
Alusrenkaat taivutetuille pinnoille, DAkkS-sertifioidut testilohkot ja tyypin DC, DL, D+15, C ja G mittauslaitteet tilattavissa erikseen, kantolaukku.
Varaosa
Liitäntäkaapeli mittausyksikköön 495023.
Tekniset tiedot
| Valmistajan merkintä | 21-100 |
|---|---|
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Leveys | 79 mm |
| Pituus | 135 mm |
| Paino | 320 g |
| Korkeus | 22 mm |
| Testattavan kohteen minimipaino | 2.5 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G495022 |
|---|---|
| EAN | 2050001692566 |