Pinnan karheusmittari tulostimella M310 M310
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Siirrettävä pinnankarheusmittari tarkkaan ja standardien mukaiseen pinnankarheusmittaukseen ja dokumentointiin profiilimenetelmän mukaan.
Sisäänrakennettu kalibrointinormaali (irrotettavissa). Suuri valaistu 4,3 tuuman TFT-kosketusnäyttö. Kääntyvä näyttö. Sisäänrakennettu syöttöyksikkö, jota voidaan käyttää erikseen. LED-valopalkki tilanäyttöön (vihreä – akun varaustilan näyttö, punainen – virheilmoitus, sininen – mittaus, tiedonsiirto), integroitu korkeussäätö, tietojen tallennus TXT-, X3P-, CSV- ja PDF-tiedostoina. Gauss-suodatin ISO 16610-21:n mukaan (korvaa DIN EN ISO 11562), erikoissuodatin DIN EN ISO 13565-1:n mukaan, IS-suodatin DIN EN ISO 3274:n mukaan (kytkettävissä pois). Toleranssivalvonta.
Edut
- Kytke päälle ja mittaa heti – intuitiivinen ilman koulutusta.
- MarConnect Duplex -liitäntä ulkoiseen mittauksen käynnistykseen.
- USB A -liitäntä (esim. langattomalle tikulle ja skannerille).
- USB B -liitäntä (esim. käytettäväksi massamuistina, verkkopistokkeen liitäntä).
- Dokumentointi valinnaisella lämpötulostimella langattomaan tai johdolliseen profiili- ja tulostukseen.
- Mittatulosten johdollinen tai vaihtoehtoisesti langaton siirto.
- MarWin Roughness Viewer -ohjelmisto yksinkertaisiin arviointeihin, esim. pöytäkirjojen luomiseen jopa 100 profiilitiedostosta (ilmainen ladattavaksi).
- Mittausohjelmien tallennus (Quick & Easy).
- QR-/viivakoodien skannaus mittausohjelman käynnistämiseksi ja työkappaletietojen lukemiseksi (skanneri ei sisälly toimitukseen).
- QR-/viivakoodien skannaus mittausohjelman käynnistämiseksi ja työkappaletietojen lukemiseksi.
- Automaattinen cutoff-valinta.
- Käynnistyspainike toimii samalla Home-painikkeena, jolloin aloitusnäyttöön pääsee suoraan takaisin.
- Nopea pääsy suosikkitoimintoihin tallentamalla suosikit näyttöön.
- Kaukohallinta (SPC) MarSurf M 310:lle ulkoisella ohjelmistolla.
- Vastaa IATF 16949 -vaatimuksia – varma jäljitettävyys MarConnectin avulla.
- Mittaus standardien DIN EN ISO 4287/4288 ja DIN EN ISO 21920‑2:2021 mukaan.
Toimitussisältö
Sisältää syöttöyksikön, käsiprisman, vakiomittakärjen nro 499004 koko 6−350, integroidun pinnankarheusnormaalin nro 499575. Tehdaskalibrointitodistus, integroitu korkeussäätö, mittakärjen suoja, laturi / verkkolaite, käyttöohje, kantolaukku olkahihnalla, mini-USB-kaapeli, jatkokaapeli syöttöyksikölle, kantolaukku nro 499016.
Lisäksi Bluetooth®-tulostin nro 499017.
Erikoistarvikkeet
Vara- ja erikoismittakärjet nro 499004, mittakärjen jatke nro 499008, anturin suoja nro 499038, mittateline nro 499011; 498857, datakaapeli MarConnect Duplex -liitäntään nro 498941 koko USB2, skanneri.
Varaosa
Akku nro 499548 koko AKKUMULAATTORI.
Huomautus
Poikittaistunnustelun sarja toimitetaan pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pinnan karheusmittari |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Suurin mittausalue | 0,014 tuuma |
| Analyysiyksikön korkeus | 77 mm |
| Paino, analyysiyksikkö | 0.5 kg |
| Tunnistusnopeus | 0,5 / 1,0 mm/s |
| Analyysiyksikön leveys | 50 mm |
| Suurin mittausalue | 350 µm |
| Mitta-alue pituuden tunnistukselle | 1,25 / 4,0 / 12,5 mm |
| Analyysiyksikön pituus | 160 mm |
| Cut-off (λcc) | 0,25 / 0,8 / 2,5 mm |
| Mittauspituudet standardin mukaan | 1,5 mm / 4,8 mm / 15,0 mm / automaattinen / N × Lc vapaasti valittavissa |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Kalibrointi | Q1; Q2 |
| Mittauskärki | 2 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G499003M310 |
|---|---|
| EAN | 4059192064587 |