Magneettinen mittakelloteline, kaksinkertainen hienosäätö 290
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mekaaninen magneettinen mittakelloteline mekaanisella keskuslukituksella. Kaikki kolme niveltä lukitaan yhdellä kääntökahvalla. Portaaton puristusvoiman säätö ja korkea vakaus. Pallonivelet mahdollistavat nopean ja helpon asemoinnin. Magneettijalka säätönupilla ja V-uralla pohjassa.
Yleismallinen mittakellokiinnike kiristysvarrelle ⌀8mm, ⌀6mm, ⌀/8" sekä mittalaitteille pitoprismalla.
Erittäin tarkka säätömahdollisuus kaksinkertaisen hienosäädön ansiosta mittakellokiinnikkeessä ja magneettijalassa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittateline |
|---|---|
| Kapasiteetti | 317 mm |
| Magneettijalka, leveys | 50 mm |
| Magneettijalka, pituus | 60 mm |
| Magneettijalka, korkeus | 55 mm |
| Pitovoima n. | 800 N |
| Suurin kuormitus | 8 kg |
| Ohjausvarren pituus l1 | 133 mm |
| Ohjainvarren pituus l2 | 113 mm |
| Alempi liitäntäkierre | M8 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G441174290 |
|---|---|
| EAN | 7290005394607 |