Turvamittakello 0,8/58 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Mitat DIN EN ISO 463:n mukaan, painos kesäkuu 2006. Iskusuojatut tarkkuusmittakellot, turvamittakellot, iskusuojatut välyksellä. Erittäin kevyt ja vankka rakenne pölysuojalla. Kiinnitystapin ⌀ 8 mm h6.
Maksimaalinen tarkkuus yhdistetyn hammaspyörä-/vipuvarsi-välityksen ansiosta.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Konepajanormi |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 0.8 mm |
| Mittausvoima | 0,8–1,2 N |
| Asteikon arvo | 0.01 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 7 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | DIN 878 |
| Välys | 7 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4324050,8/58 |
|---|---|
| EAN | 2050001741073 |