Turvamittakello 0,16/58 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Mitat DIN EN ISO 463:n mukaan, painos kesäkuu 2006. Iskusuojatut tarkkuusmittakellot, turvamittakellot, iskusuojatut välyksellä. Erittäin kevyt ja vankka rakenne pölysuojalla. Kiinnitystapin ⌀ 8 mm h6.
Maksimaalinen tarkkuus yhdistetyn hammaspyörä-/vipuvarsi-välityksen ansiosta.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Konepajanormi |
| Kalibrointi | C2 |
| Mittausalue | 0.16 mm |
| Mittausvoima | 1.3–1.8 N |
| Asteikon arvo | 0.001 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 2 µm |
| Normi | Konepajanormi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Välys | 4.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4324050,16/58 |
|---|---|
| EAN | 4031452101843 |