Tarkkuusmittakello Stor-Millimess 120/1 µm 120/1
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Safiiroitu, koteloitu mittauskoneisto, erittäin vankka tuotantokäyttöön.
Ei suunnanvaihtovälystä lähes välyksettömien, kuulaohjattujen mittakärkien ansiosta.
Ei herkkä sivuvoimille.
Yksiosainen runko maksimaalista vakautta ja tarkkuutta varten.
Iskusuojaus välitysvivulla, joka nousee ylikuormituksessa.
Vakio mittausvoima vetojousen ansiosta.
Suuri vapaa tila työkappaleiden helppoon asettamiseen. Nostopainike tai nostovaijeri (erikoistarvike) voidaan liittää.
Helppolukuinen asteikko.
2 toleranssimerkkiä sallitun poikkeaman esiasetukseen.
Mekaaninen hienomittakello 'Stor-Millimess'. Erittäin suuri mittakello, mikä tekee kellotaulun lukemisesta helppoa.
Käyttötiedot
Vertailumittarina sarjatarkastuksissa ja yksittäistarkastuksissa.
Toimitussisältö
Sis. nostovaijeri.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työntömittakello |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 879 |
| Kalibrointi | C3 |
| Mittausvoima | 3,5 N |
| Normi | DIN 879 |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 28 mm |
| Välys | 4 mm |
| Leveys | 125 mm |
| Pituus | 212 mm |
| Lukema | 1 µm |
| ± mittausalue | 120 µm |
| Korkeus | 34 mm |
| Lukema | 1 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G434675120/1 |
|---|---|
| EAN | 4059192014711 |