Mittakello 50/1
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Safiirilaakeroitu, kapseloitu mittakoneisto, erittäin vankka tuotantokäyttöön.
Ei kääntövälystä lähes välyksettömien, kuulajohdettujen mittauskärkien ansiosta.
Ei herkkä sivuttaisvoimille.
Yhdestä kappaleesta valmistettu runko maksimaalista vakautta ja tarkkuutta varten.
Iskusuojaus ylikuormituksessa nousevan välitysvivun kautta.
Vakio mittausvoima vetojousen ansiosta.
Suuri vapaa tila työkappaleiden kätevään asettamiseen. Nostopainike tai nostovaijeri (lisävaruste) voidaan liittää.
Helppolukuinen asteikko.
2 toleranssimerkkiä sallitun poikkeaman esiasetusta varten.
Käyttötiedot
Vertailumittarina sarjatarkastuksiin ja yksittäisiin tarkastuksiin.
Lisävaruste
Nostovaijeri nro 434930.
Seliteteksti
Toleranssimerkit
Liitäntä
nostovaijerille nro 434930
Hienosäätö
Lukittava (nollaus).
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Mittakello |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 879 |
| Kalibrointi | C3 |
| Mittausvoima | 1 N |
| Normi | DIN 879 |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Välys | 2.8 mm |
| Leveys | 63 mm |
| Pituus | 95 mm |
| Lukema | 1 µm |
| ± mittausalue | 50 µm |
| Korkeus | 20 mm |
| Lukema | 1 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43467450/1 |
|---|---|
| EAN | 4059192014100 |