Iskusuojattu tarkkuusmittakello 1/61,5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Tesa technology
- Tuotenumero
- G4334071/61,5
- Varastotilanne
- 17kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva, mattakromattu messinkirunko; särkymätön kellolasi. Kiinnitystappi ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu. Erittäin tarkka rakenne. Mittalaitteen tärkeät osat ovat jalokivilaakeroituja. Keskusosoitin 1/1000 mm lukemalle. Taulun ulkorengas on käännettävissä osoittimen nollausta varten. Lähes vakio mittausvoima koko mittausalueella.
Lisävarusteet
Erikoisanturit nro 434900 / 434910 / 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Kääntyvä kellotaulu | kyllä |
| Normi | Konepajanormi |
| Kotelon materiaali | messinki |
| Kalibrointi | C2 |
| Mittausalue | 0 - 1 mm |
| Mittausvoima | 1.12 - 1.68 N |
| Asteikon arvo | 0.001 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 0.2 mm |
| Kotelon ⌀ | 61,5 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Lukema | 1/1000 mm |
| Lukema | 1/1000 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4334071/61,5 |
|---|---|
| EAN | 7630041151848 |