Iskusuojattu tarkkuusmittakello 1/58 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva, mattakromattu messinkirunko; särkymätön kellolasi.
Kiinnitystappi ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu.
Erittäin tarkka rakenne.
Mittalaitteen tärkeimmät osat ovat jalokivilaakeroituja.
Keskiöosoitin 1/1000 mm:n lukemaa varten.
Taulun ulkorengasta voidaan kiertää osoittimen nollaukseen.
Lähes vakio mittausvoima koko mittausalueella.
Korkealuokkainen iskusuojus erityisen pitkää käyttöikää varten.
Mitat DIN EN ISO 463:n mukaan, painos kesäkuu 2006.
Erikoislisävarusteet
Erikoisanturi nro 434900 / 4910 / 4915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | Pajastandardi |
| Kalibrointi | C2 |
| Mittausalue | 1 mm |
| Mittausvoima | 1.5 - 2 N |
| Asteikon arvo | 0.001 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 0.2 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 5 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | Pajastandardi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4334001/58 |
|---|---|
| EAN | 4031452100532 |