Iskusuojattu tarkkuusmittakello 10/58 mm 10/58 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Tesa technology
- Tuotenumero
- G43214010/58
- Varastotilanne
- 265kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Malli
Ulkomitat DIN EN ISO 463 -standardin mukaan, painos kesäkuu 2006.
Iskusuojatut tarkkuusmittakellot. Kiinnitystappi ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu. Kellotaulun ulkokehää voidaan kiertää osoittimen nollaukseen. Ulkokehässä 2 säädettävää toleranssimerkkiä. Keskusosoitin 1/100 mm:n lukemaa varten, pieni osoitin apuasteikolla 1 mm:n lukemaa varten.
Erikoisvarusteet
Erikoisanturit nro 434900 / 434910 / 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Säädettävät toleranssimerkinnät | kyllä |
| Kääntyvä kellotaulu | kyllä |
| Normi | DIN 878 |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 0–10 mm |
| Mittausvoima | 0,56–0,84 N |
| Asteikon arvo | 0,01 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 1 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 15 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | DIN 878 |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Lukema | 1/100 mm |
| Lukema | 1/100 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43214010/58 |
|---|---|
| EAN | 7630041109900 |