Tarkkuusmittakello Feinika, iskusuojattu 1/58 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mitat DIN EN ISO 463 -standardin mukaan, painos kesäkuu 2006.
Tukeva, mattakromattu messinkirunko.
Kiinnitystapin ⌀ 8 mm h6, karkaistu ja hiottu.
Vankka rakenne.
Mittalaitteen tärkeimmät osat ovat jalokivilaakeroituja.
Keskusosoitin 1/1000 mm:n lukemalle.
Taulun ulkorengas on käännettävissä osoittimen nollaukseen.
Lähes vakio mittavoima koko mittausalueella.
Erikoisvarusteet
Erikoistunnustelijat nro 434900 / 4910 / 4915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Konepajanormi |
| Kalibrointi | C2 |
| Mittausalue | 1 mm |
| Mittausvoima | 1.3 - 1.6 N |
| Asteikon arvo | 0.001 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 0.1 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 3 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | Konepajanormi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4335001/58 |
|---|---|
| EAN | 4031452101676 |