Mittakello 10/58b mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Mitat DIN EN ISO 463:n mukaan, painos kesäkuu 2006. Tarkkuusmittakellot metallikotelolla, kiinnitystapin halkaisija 8 mm h6, karkaistu ja hiottu. Kellotaulua voidaan kääntää ulkorenkaasta osoittimen nollaamiseksi. Keskiosoittimella 1/100 mm:n lukema, pieni osoitin alaskaalassa 1 mm:n lukemaa varten.
Ulkorenkaassa 2 säädettävää toleranssimerkkiä.
Erikoistarvikkeet
Erikoisanturit nro 434900 / 4910 / 4915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 878 |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 10 mm |
| Mittausvoima | 0.4 - 1.4 N |
| Asteikon arvo | 0.01 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 1 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 15 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | DIN 878 |
| Silmukka mittakellon takapuolella | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43198010/58B |
|---|---|
| EAN | 4045197204172 |