Mittakello IP54, iskusuojattu 10/58 mm 10/58 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Iskusuojatut tarkkuusmittakellot, suojattu roiskevedeltä, öljyltä ja lialta. Mittakärki varressa kumipalkeella, yläpäästä tiivistetty suojaholkilla. Takapuoli on tiivistetty, kellolasi ja ulkorengas ovat tiiviisti kiinniruuvatut. Kiinnitystapin ⌀ 8 mm h6.
Erikoislisävarusteet
Erikoisanturi nro 434900 / 4910 / 4915.
Toiminta
IP54: Suoja striimaavaa vettä vastaan kaikista suunnista ja suoja sisäisiä pölykertymiä vastaan (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Malli
Iskusuojatut tarkkuusmittakellot, suojattu roiskevedeltä, öljyltä ja lialta. Mittakärki varressa kumipalkeella, yläpää tiivistetty suojaholkilla. Takapuoli on tiivistetty, kellolasi ja ulkorengas ovat tiiviisti ruuvatut. Kiinnitystapin ⌀ 8 mm h6.
Erikoistarvikkeet
Erikoisanturit nro 434900 / 4910 / 4915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | DIN 878 |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 10 mm |
| Mittausvoima | 0.7 - 1.6 N |
| Asteikon arvo | 0.01 mm |
| Lukema 1 osoittimen kierros | 1 mm |
| Mittapoikkeama MPE (mitta-alue) | 15 µm |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | DIN 878 |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43224010/58 |
|---|---|
| EAN | 4045197711410 |