Digitaalinen mittakello 50 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suuri digitaalinen näyttö lisäanaloginäytöllä. Soveltuu jatkuviin mittauksiin verkkokäytön ansiosta.
Etuna
- Kaksisuuntainen Digimatic S1 -liitäntä.
- Punainen/vihreä LCD-taustavalo visuaaliseen GO/±NG-toleranssiarviointiin.
- Analoginen palkkinäyttö.
- MAX/MIN-ALUE (heittoarvo) taajuudella 500 skannausta sekunnissa.
- Ulkoinen virtalähde AC-verkkolaitteen kautta.
- Korkea tarkkuus.
Toimitussisältö
Sisältää virtaliitäntäkaapelin nro 497661, AC-verkkolaite DC 6 V/2 A (CEE-versio Saksa).
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 497081, erikoisanturi nro 434900; 434910; 434915.
Rakenne
Mittauskärki kovametallikuulalla, kierre M2,5 x 0,45.
Toiminto
IP30: Suojaus vierasesineiden tunkeutumista vastaan, halkaaisijaltaan suurempi kuin 2,5 mm, mutta työkalut ja johdot on pidettävä etäällä; lisäksi ei suojaa vedeltä.
Malli
Suuri digitaalinen näyttö, lisäksi analoginen näyttö. Soveltuu jatkuviin mittauksiin verkkokäytön ansiosta.
Edut
- Kaksisuuntainen Digimatic S1 -liitäntä.
- Punainen/vihreä LCD-taustavalo visuaaliseen GO/±NG-toleranssiarviointiin.
- Analoginen palkkinäyttö.
- MAX/MIN-ALUE (heittoarvo) skannaustaajuudella 500 skannausta sekunnissa.
- Ulkoinen virransyöttö AC-verkkolaitteella.
- Korkea tarkkuus.
Toimitussisältö
Sis. virtaliitäntäkaapeli nro 497661, AC-verkkolaite DC 6 V / 2 A (CEE-versio Saksa).
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 497081, erikoisanturi nro 434900; 434910; 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Mittakello |
| Normi | Pajanormi |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä |
| Numerokorkeus | 11 mm |
| Taustavalaistu näyttö. | kyllä |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 50.8 mm |
| Mittausvoima | ≤ 2,3 N |
| Kotelon ⌀ | 59 mm |
| Normi | Pajanormi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.004 mm |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Vaihdettava näyttö | 0.005 mm |
| Syvyys | 49.1 mm |
| Pituus | 247.8 mm |
| Valittava lukema | 0,0005 / 0,001 / 0,01 mm |
| Valittava lukema | 0,0005 / 0,001 / 0,01 mm |
| Numerokorkeus | 11 mm |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä |
| Nimellisjännite | 5.9 V |
| Nimellisvirta | 2 A |
| Virtakytkin | kyllä |
| Virheraja | 0.004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43462250 |
|---|---|
| EAN | 4946368840666 |