Digitaalinen mittakello, lukema 0,01 mm 25 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Digitaalinen mittakello, jossa on kestävä alumiinirunko ja erittäin suuri näyttö sekä integroidut kolmiväriset toleranssi-LEDit. Säästötila ja automaattinen uudelleenkäynnistys, absoluuttinen järjestelmä. Min/Max/Delta, toleranssi, muunnoskerroin, AutoOff. Mitta-arvon esiasetus (preset) mille tahansa arvolle. Laskee suunnanvaihdon.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498948, nostovipu nro 434212, vara- ja erikoisanturi nro 434900; 434910, paristopaketti nro 404310.
Toiminto
IP54: Suojaus roiskevedeltä kaikista suunnista ja suojaus sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Teolliseen ja yksityiseen käyttöön.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja toimintavarmassa kunnossa.
- Käytä vain teknisten tietojen mukaisesti.
Väärinkäyttö
- Vältä tärinää, nykiviä liikkeitä, ravistelua ja iskuja.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista lamppua voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle tai avotulelle.
- Avaa kotelo vain paristokannen kohdalta pariston vaihtoa varten.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
Rakenne
Digitaalinen mittakello vankalla alumiinikotelolla ja erittäin suurella näytöllä, jossa integroidut kolmiväriset toleranssi-LEDit. Säästötila ja automaattinen uudelleenkäynnistys, absoluuttinen järjestelmä. Min/Max/Delta, toleranssi, muuntokerroin, AutoOff. Mitta-arvon esiasetus (preset) valinnaiselle arvolle. Laskee suunnanvaihdon.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498948, nostovipu nro 434212, vara- ja erikoistuntoanturi nro 434900; 434910, paristopaketti nro 404310.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | mittakello |
|---|---|
| Normi | Työpajastandardi |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuumaa |
| Esiasetus-toiminto | kyllä |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 0–25 mm |
| Mittausvoima | 0,65–1,15 N |
| Kotelon ⌀ | 59,5 mm |
| Normi | Työpajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 32,9 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.01 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vaihdettava näyttö | 0,0005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.01 mm; 0.01 mm; 0.01 mm |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| DMC/SGTIN-koodi saatavilla | kyllä |
| Akkutyyppi | Nappiparisto |
| Virheraja | 0.01 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43433025 |
|---|---|
| EAN | 4062406720124 |