Digitaalinen mittakello, lukema 0,0005 mm, 12,5 mm 12,5 mm
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö (11 mm) ja integroitu toleranssinäyttö. Lisäksi analoginen palkkinäyttö toleranssirajoilla. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheitä, jotka johtuvat käyttöpainikkeiden tahattomasta painamisesta.
Absoluuttitoiminto: Nollaus on mahdollista kaikissa asennoissa menettämättä yhteyttä viitearvoon.
Säädettävä kerroin näytöllä esitettynä.
Yksittäiset toiminnot voidaan lukita suoraan mittakellossa. Asetukset ja tallennetut arvot (kerroin, preset, toleranssit) säilyvät myös pariston vaihdon jälkeen.
Ihanteellinen käytettäväksi 2-pisteen sisämittalaitteiden kanssa. Kääntöpiste (MIN-arvo) tallentuu automaattisesti heilunnan aikana ja näytetään näytöllä.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 498940.
Toiminto
IP42: Suoja vinosti tulevaa vettä (tippuvaa vettä) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja yli 1 mm halkaisijaltaan olevien vieraiden esineiden tunkeutumista vastaan; työkalut ja johdot on kuitenkin pidettävä etäällä.
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö (11 mm) ja integroitu toleranssinäyttö. Lisäksi analoginen pylväsnäyttö toleranssirajoilla. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet estämällä tahattoman painalluksen käyttöpainikkeisiin.
Absoluuttitoiminto: Nollaus on mahdollista kaikissa asennoissa ilman, että yhteys viitearvoon menetetään.
Säädettävä kerroin näytöllä esitettynä.
Yksittäiset toiminnot voidaan lukita suoraan mittakellossa. Asetukset ja tallennetut arvot (kerroin, preset, toleranssit) säilyvät myös pariston vaihdon jälkeen.
Ihanteellinen käytettäväksi 2-pisteen sisämikrometrien kanssa. Kääntöpiste (MIN-arvo) tallentuu automaattisesti heilunnan aikana ja näytetään näytöllä.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498940.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 12.5 mm |
| Mittausvoima | 0,65–0,90 N |
| Kotelon ⌀ | 58 mm |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 35 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.004 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2450 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00002 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 mm; 0.0005 mm; 0.0005 mm |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Virheraja | 0.004 mm |
| Osamittausalueen virheraja | 0.002 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43432212,5 |
|---|---|
| EAN | 4059192014643 |