Digitaalinen mittakello, lukema 0,001 mm, 25 mm 25 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa on asteikko- ja numeronäyttö (numerokorkeus 10 mm) sekä mekaaniset toleranssimerkinnät. Näyttö- ja painikeosa voidaan kääntää 270°.
Toiminto
Mittausmoodi ABS/REL. Syötettyjen raja-arvojen graafinen näyttö. Automaattinen virrankatkaisu, PRESET-toiminto, dataulostulo, vaihdettava mittaussuunta. Näppäimistö voidaan lukita.
Max, Min, Max–Min (TIR), nollaus, PRESET-toiminto.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 498950, vaihto- ja erikoiskärki nro 434900; 434910.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Normi | Verstasstandardi |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 25 mm |
| Mittausvoima | < 2 N |
| Kotelon ⌀ | 57 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 33.4 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.001 mm; 0.001 mm; 0.001 mm |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Virheraja | 0,005 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43428125 |
|---|---|
| EAN | 7630041111224 |