Digitaalinen absoluuttinen mittakello laskentakaavalla 12,5 mm 12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Monitoiminen mittakello, jossa on absoluuttinen, kapasitiivinen asteikko. Mittausarvo säilyy myös virran katkaisun jälkeen.
Integroitu laskentakaava.
Toiminto
ABS/INC, PRESET, nollaus, toleranssianalyysi. Mittausarvojen jäädytystoiminto, MAX-/MIN-toiminto.
Käyttötiedot
Voidaan käyttää erilaisten mittasiltajen kanssa.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 497080, erikoiskärki nro 434900; 434910; 434915.
Huomautus
Ax + B + Cx−1 (x = mittausmatka). On mahdollista käyttää vapaasti valittavia kertoimia.
Seliteteksti
Dataulostulo
Päälle / pois
Preset
Toleranssianalyysit / Mode-toiminto
Mittausarvon pysäytystoiminto
Zero-/ABS-kytkentäToiminto
IP42: Suoja vinosti tulevaa vettä (tippuvesi) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja yli 1 mm:n halkaisijaltaan olevien vieraiden esineiden tunkeutumista vastaan, mutta työkalut ja johdot on pidettävä etäällä.
Rakenne
Monitoimimittakello absoluuttisella, kapasitiivisella asteikolla. Mitta-arvo säilyy myös virran katkaisun jälkeen.
Integroitu laskentakaava.
Toiminnot
ABS/INC, PRESET, nollaus, toleranssianalyysi. Mitta-arvojen jäädytystoiminto, MAX-/MIN-toiminto.
Käyttötiedot
Voidaan käyttää erilaisten mittausjalustojen kanssa.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 497080, erikoiskärki nro 434900; 434910; 434915.
Huomautus
Ax + B + Cx−1 (x = mittausmatka). On mahdollista käyttää vapaasti valittavia kertoimia.
Seliteteksti
Dataulostulo
Päälle / pois
Preset
Toleranssianalyysit / Mode-toiminto
Mitta-arvon pysäytystoiminto
Zero-/ABS-vaihto
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | mittakello |
|---|---|
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertakäyttöinen asetus |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 12.5 mm |
| Mittausvoima | ≤ 1,5 N |
| Kotelon ⌀ | 61 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 39 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.003 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Valittava lukema | 1 / 0,5 / 0,2 / 0,1 / 0,05 / 0,02 / 0,01 / 0,005 / 0,002 / 0,001 / 0,0005 / 0,0002 mm |
| Valittava lukema | 1 / 0,5 / 0,2 / 0,1 / 0,05 / 0,02 / 0,01 / 0,005 / 0,002 / 0,001 / 0,0005 / 0,0002 mm |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä |
| Virheraja | 0.003 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43455112,5 |
|---|---|
| EAN | 4946368863146 |