Digitaalimittakellot kosketuskäytöllä Lukema 0,0005 mm 12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö ja integroitu toleranssinäyttö. Lisäksi analoginen asteikkonäyttö toleranssirajoilla.
Karkaistusta lasista valmistettu etupuoli, jossa kulumattomat kosketuspainikkeet, 3 ESIASETETTUA arvoa, LED-värinäyttö toleranssitilan mukaan.
Dynaamiset mittaustoiminnot (MAX/MIN/MIN-MAX): Radiaalisen heiton ja tasaisuuden tarkastukseen tai kääntöpisteen hakuun.
Toiminto
ESIASETUS, toleranssi, ABS (näyttö voidaan nollata menettämättä ESIASETUSTA), kerroin (mittausliikkeen/siirtymän kerrannaiskerroin), LUKITUS-toiminto (näppäinlukko valikossa). Tiedonsiirto mahdollinen.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR 2450.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 498941.
Toiminto
IP42: Suoja vinosti tulevaa vettä (tippuvesi) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun ⌀ > 1 mm; työkaluja ja johtimia tulee kuitenkin pitää etäällä.
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa erittäin suuri numeronäyttö ja sisäänrakennettu toleranssinäyttö. Lisäksi analoginen asteikkonäyttö toleranssirajoilla.
Etupuoli karkaistua lasia, kulutusta kestävät kosketuspainikkeet, 3 ESIASETETTUA arvoa, LED-värinäyttö toleranssitilan mukaan.
Dynaamiset mittaustoiminnot (MAX/MIN/MIN-MAX): heiton ja tasaisuuden tarkastukseen tai kääntöpisteen hakuun.
Toiminto
ESIASETUS, toleranssi, ABS (näyttö voidaan nollata menettämättä ESIASETUSTA), kerroin (mittausmatkan kertolaskin), LUKITUS-toiminto (näppäinlukko valikossa). Tiedonsiirto mahdollinen.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR 2450.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498941.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Mittakello |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausvoima | 0,65−0,90 N |
| Kotelon ⌀ | 58.4 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 35.8 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.004 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2450 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00002 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.0005 mm; 0.0005 mm; 0.0005 mm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43430412,5 |
|---|---|
| EAN | 4059192066604 |