Digitaalinen mittakello HCT lukema 0,001 mm 12,5 mm 12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa on vankka alumiinikotelo ja erittäin suuri näyttö integroiduilla toleranssi-LED-merkkivaloilla kolmessa värissä.
Lisäksi analoginen lisänäyttö ja painikkeet toleranssirajojen erityisasetuksiin. Min/Max/Delta, toleranssi, muuntokerroin, AutoOff. Mitta-arvon esiasetus (preset) halutulle arvolle. Laskee suunnanvaihdon paluun. Säästötila ja automaattinen käynnistys, absoluuttinen järjestelmä.
Versio, jossa Bluetooth 5.0. Yhteensopiva lisävarusteena saatavan HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle. Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, koko CR2032.
Erikoisvarusteet
Nostovipu nro 434212, vara- ja erikoisanturi nro 434900; 434910, paristopaketti nro 404310.
Toiminto
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Digitaalinen mittakello vankalla alumiinikotelolla ja erittäin suurella näytöllä, jossa integroidut kolmen värin toleranssi-LEDit.
Lisäanaloginäytöllä ja painikkeilla toleranssirajojen erityissäätöä varten. Min/Max/Delta, toleranssi, muunnoskerroin, AutoOff. Mitta-arvon esiasetus (preset) vapaasti valittavalle arvolle. Laskee suunnanvaihdon paluun. Säästötila ja automaattinen käynnistys, absoluuttinen järjestelmä.
Versio Bluetooth 5.0:lla. Yhteensopiva lisävarusteena saatavan HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle. Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko CR2032.
Erikoisvarusteet
Nostovipu nro 434212, vara- ja erikoisanturi nro 434900; 434910, paristopaketti nro 404310.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Normi | Verstasstandardi |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Esiasetus-toiminto | kyllä |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 0–12.5 mm |
| Mittausvoima | 0,65–0,90 N |
| Kotelon ⌀ | 59.5 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 32.9 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.003 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.001 mm; 0.001 mm; 0.001 mm |
| Langaton käyttö | HID (Human Interface Device); HCT-mobiilisovellus Android; HCT Windows -sovellus; HID (Human Interface Device); HCT-mobiilisovellus Android; HCT Windows -sovellus; HID (Human Interface Device); HCT-mobiilisovellus Android; HCT Windows -sovellus |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Sarja | HCT |
| DMC/SGTIN-koodi saatavilla | kyllä |
| Akkutyyppi | Nappiparisto |
| Virheraja | 0.003 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43434212,5 |
|---|---|
| EAN | 4062406720193 |