Digitaalinen ABSOLUTE-mittakello, resoluutio 0,001 mm 25 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Monitoiminen vakiomittakello. Luotettava ja helppokäyttöinen.
- Kaksisuuntainen tiedonsiirto on mahdollinen, esim. parametrisointiin PC:n kautta (Digimatic S1 -liitäntä).
- ABSOLUTE-järjestelmällä. Aloitusasennon kertaluonteinen asetus, joka pysyy sen jälkeen absoluuttisena nollapisteenä seuraavaan paristonvaihtoon asti.
- Huippuarvojen laskenta ja tunnistus on helppoa.
- Varustettu kalibrointisuunnitelman varoitustoiminnolla.
- GO/±NG-arviointi tehdään asettamalla ylä- ja alarajatoleranssi.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko 2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 497081, erikoisanturi nro 434900; 434910; 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Mittakello |
| Mittausarvomuisti | nollakohdan kertatallennus |
| Normi | Pajanormi |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä |
| Numerokorkeus | 11 mm |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 0 - 25 mm |
| Mittausvoima | ≤ 1,8 N |
| Kotelon ⌀ | 59 mm |
| Normi | Pajanormi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 44.2 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.003 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Valittava lukema | 0,0005 mm |
| Valittava lukema | 0,0005 mm |
| Numerokorkeus | 11 mm |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä |
| Akkutyyppi | Nappiparisto |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43446125 |
|---|---|
| EAN | 4946368850269 |