ABSOLUTE-mittakello, lukema 0,01 mm 12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Monitoiminen vakiomittakello. Luotettava ja helppokäyttöinen.
- Kaksisuuntainen tiedonsiirto on mahdollista, esim. parametrien asetus PC:n kautta (Digimatic S1 -liitäntä).
- ABSOLUTE-järjestelmällä. Nolla-asennon kertaluonteinen asetus, joka pysyy absoluuttisena nollapisteenä seuraavaan pariston vaihtoon asti.
- Arvot on helppo lukea suurelta digitaaliselta / analogiselta näytöltä.
- Saatavana malli 0,5 µm:n digitaalisella askelluksella.
- Yksinkertaisia laskutoimituksia ja huippuarvojen tunnistusta voidaan tehdä.
- Varustettu kalibrointisuunnitelman varoitustoiminnolla.
- GO/±NG-arviointi suoritetaan asettamalla ylä- ja alaraja-arvot.
- Hälytys alhaisesta jännitteestä, asetusvirheestä, anturiviasta, näytön ylivuodosta jne.
- Näyttöä voidaan kääntää 330°.
- Toimintolukko suojaa mittakelloa luvattomalta käytöltä.
Tekniset tiedot
- Absoluuttinen lineaarikooderi sähköstaattisella kapasitanssilla.
- Mittaustaajuus (MAX/MIN/RANGE): 50 kertaa sekunnissa.
- Varren halkaisija: 8 mm.
- Mittakärki: kovametallikuula, kierre M2,5 x 0,45.
- Pariston käyttöikä: noin 2700 tuntia jatkuvassa käytössä.
Toimitussisältö
Digitaalinen mittakello, sis. 1× CR2032-paristo.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 497081, vaihto- ja erikoisanturi nro 434900; 434910; 434915.
Toiminto
IP42: Suojaus vinosti putoavaa vettä (tippuva vesi) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suojaus vierasesineiden tunkeutumista vastaan, ⌀ > 1 mm, mutta työkalut ja johdot on pidettävä etäällä.
Malli
Monitoiminen vakiomittakello. Luotettava ja helppokäyttöinen.
- Kaksisuuntainen tiedonsiirto on mahdollista, esim. parametrien asetus PC:n kautta (Digimatic S1 -liitäntä).
- ABSOLUTE-järjestelmällä. Nollakohdan kertaluonteinen asetus, joka pysyy absoluuttisena nollana seuraavaan paristonvaihtoon saakka.
- Arvot on helppo lukea suuresta digitaalisesta/analogisesta näytöstä.
- Saatavana malli 0,5 µm digitaalisella askelluksella.
- Yksinkertaiset laskennat ja huippuarvojen tunnistus ovat mahdollisia.
- Varustettu kalibrointisuunnitelman varoitustoiminnolla.
- GO/±NG-arviointi tehdään asettamalla ylä- ja alaraja-arvo.
- Hälytys alhaisesta jännitteestä, asetusvirheestä, anturiviasta, näytön ylivuodosta jne.
- Näyttöä voidaan kääntää 330°.
- Toimintolukitus suojaa mittakelloa luvattomalta käytöltä.
Tekniset tiedot
- Absoluuttinen lineaarikoodain sähköstaattisella kapasitanssilla.
- Mittaustaajuus (MAX/MIN/RANGE): 50 kertaa sekunnissa.
- Varren halkaisija: 8 mm.
- Mittakärki: kovametallikuula, kierre M2,5 × 0,45.
- Pariston kesto: noin 2700 tuntia jatkuvassa käytössä.
Toimitussisältö
Digitaalinen mittakello sis. 1× CR2032-pariston.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 497081, vaihto- ja erikoisanturi nro 434900; 434910; 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Mittakello |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertaluonteinen asetus |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Numerokorkeus | 11 mm |
| Esiasetus-toiminto | kyllä |
| Taustavalaistu näyttö. | ei |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 0 - 12.5 mm |
| Mittausvoima | ≤ 0,9 N |
| Kotelon ⌀ | 59 mm |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 38.1 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.02 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Valittava lukema | 0,01 mm |
| Valittava lukema | 0,01 mm |
| Numerokorkeus | 11 mm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Akkutyyppi | Nappiparisto |
| Virtakytkin | kyllä |
| Lukema | 0.01 mm |
| Virheraja | 0.02 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43406512,5 |
|---|---|
| EAN | 4946368850153 |