Absolute-mittakello Lukema 0,01 mm 12,5 mm 12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Nollapisteen näyttö missä tahansa asennossa, esim. toleranssimittauksiin. Mittaussuunnan vaihto. 20000 h jatkuvaa käyttöä yhdellä paristolla.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko 357.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 497080, vaihtokärki ja erikoisanturi nro 434900; 434910; 434915.
Toiminto
IP42: Suojaus vinosti tulevaa vettä (tippuvesi) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suojaus yli 1 mm:n halkaisijaltaan olevien vieraiden esineiden tunkeutumista vastaan, mutta työkalut ja johdot on pidettävä etäällä.
Rakenne
Nollapisteen näyttö missä tahansa asennossa, esim. toleranssimittauksiin. Mittaussuunnan vaihto. 20000h jatkuva käyttö yhdellä paristolla.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, koko 357.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 497080, vaihto- ja erikoisanturi nro 434900; 434910; 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | nollakohdan kertaluonteinen asetus |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 12.5 mm |
| Mittausvoima | ≤ 1,5 N |
| Kotelon ⌀ | 59 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 27.5 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.02 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 357 |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Virheraja | 0.02 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43406212,5 |
|---|---|
| EAN | 4946368863467 |