Absolute-mittakello Solar, lukema 0,01 mm, 12,5 mm 12,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa on suuri LCD-näyttö. Virransyöttö erittäin tehokkaista aurinkokennoista yhdessä superkondensaattorin kanssa. Näytön nollaus kaikissa asennoissa (origin), mittausarvon vaihto (+/−).
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 497080, vaihto- ja erikoisanturi nro 434900; 434910; 434915.
Toiminta
IP42: Suoja vinosti tulevaa vettä (tippuva vesi) vastaan enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden sekä suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun niiden halkaisija on yli 1 mm, mutta työkalut ja johdot on pidettävä etäällä.
Rakenne
Digitaalinen mittakello suurella LCD-näytöllä. Virtalähteenä korkean hyötysuhteen aurinkokennot yhdessä superkondensaattorin kanssa. Näytön nollaus kaikissa asennoissa (origin), mitta-arvon vaihtaminen (+/−).
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 497080, vaihto- ja erikoisanturit nro 434900; 434910; 434915.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Mittausarvomuisti | nolla-asennon kertanollaus |
| Normi | Työpajanormi |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 12.5 mm |
| Mittausvoima | ≤ 1,5 N |
| Kotelon ⌀ | 59 mm |
| Normi | Työpajanormi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 29.2 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Virheraja | 0.02 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G43407012,5 |
|---|---|
| EAN | 4946368631288 |